MENÜ EN

Enerjimiz Yarınlara

2019 yılında Kazancı Holding’in diğer grup şirketleri ile birlikte köylerdeki ortaokullar için ortak bir sosyal sorumluluk projesi başlattık. “Enerjimiz Yarınlara” adını verdiğimiz bu proje ile enerjinin karmaşık dünyasını öğrencilere interaktif bir eğitimle, eğlenceli biçimde anlatmayı hedefledik.

Proje için Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör şirketlerinin kurumsal iletişim çalışanlarından oluşan ENERJİMİZ YARINLARA ekibi kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji üretimi, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı ve temiz enerji kavramı gibi konu başlıklarıyla öğrencilere A’dan Z’ye enerji eğitimi veriyor.

Enerjimiz Yarınlara projesi için ayrıca enerjiyi çocukların anlayabileceği bir dil ve neşeli çizimlerle anlatan özel bir Enerji Ansiklopedisi hazırladık. Eğitimler sırasında edinilen bilgileri pekiştirmek için çeşitli deneyler ve enerji temalı bir matematik oyunu ile öğrencilerin keyifli saatler geçirmesini amaçladık. Markamıza özel olarak hazırlanan enerji temalı matematik oyunu, her sınıfın müfredatındaki matematik kazanımları dikkate alınarak geliştirildi.

Etkinlik sonunda öğrencilere Enerji Ansiklopedisi ile birlikte çeşitli kırtasiye malzemeleri armağan ederek eğitim ihtiyaçlarına da katkıda bulunmayı amaçladık.

Mart 2019’da başlayan proje kapsamında 6.500 km’den fazla yol kat ederek 19 şehirdeki 22 köy okulunda 2.000’den fazla öğrenciye ulaştık. “Enerjimiz Yarınlara” ekibimiz ile, Türkiye’yi dolaşarak köy okullarında enerji eğitimleri vermeye devam ediyor, 2020 yıl sonunda toplamda ulaştığımız öğrenci sayısını 4.000’e çıkarmayı hedefliyoruz.